Wtorek, 06 Czerwiec 2023 r. ,   Doroty, Norberta

Kołdry - kompleksowa oferta internetowego sklepu z pościelą Pościel To

   8
Produkt, jakim jest kołdra całoroczna, uchodzi za uniwersalny, ze względu na swoje właściwości. O czym jednak świadczy to określenie oraz co konkretnie stoi za popularnym terminem? Tego można dowiedzieć się poniżej, warto jednak mieć na uwadze, że powszechne zastosowanie wynika z czegoś więcej niż tylko chwilowa moda.

Czym jest tzw. kołdra całoroczna?

Mianem kołdry całorocznej określa się klasę ciepła, którą charakteryzuje zastosowanie produktu w krajach o klimacie umiarkowanym, w tym w Polsce. Skuteczność jej działania dostrzega się przy użytkowaniu w ciągu roku, pod warunkiem, że temperaturze pomieszczenia w trakcie snu oscyluje pomiędzy 18, a 23 stopni.

Kołdry

Kołdry z oferty sklepu Pościel To fot.1

Warto jednak wiedzieć, że w rzeczywistości (i preferencji użytkownika) określenie kołdra ''całoroczna'' bywa mylne, gdyż ten produkt najbardziej sprawdza się w okresach przejściowych w ciągu roku, tj. zimowo-wiosennym (przedwiośnie i wiosna) oraz jesienno-zimowym (późne lato i jesień). Temat ten może nieco rozjaśnić skala TOG, która określa klasę ciepła kołdry. Nie mniej jednak nadrzędnym celem kołdry całorocznej jest termoregulacja i cyrkulacja powietrza, którą to funkcją produkt radzi sobie doskonale; to zaś sprawia, że kołdra całoroczna ma ogromne grono zwolenników.

Typy wypełnień kołder całorocznych.

Kołdra całoroczna należy do kołder średniej ciężkości – znacznie lżejszej od zimowej kołdry z puchu, ale waży też nieco więcej niż kołdra letnia. Jej waga w przypadku kołder syntetycznych mieści się w przedziale 270-330 g/m kw, zaś kołdry naturalne mają gramaturę 220-250 g/m kw. Różnice w obu wartościach uzależnione są od typu wypełnienia, a to powinna charakteryzować go optymalna jego ilość i wysoka jakość.

Kołdry

Kołdry z oferty sklepu Pościel To fot.2

Wysokiej klasy materiał (zarówno wypełnienia, jak i powłoki zewnętrznej) odpowiada za zapewnienie stosownej termoregulacji i cyrkulacji powietrza, dlatego kupując kołdrę całoroczną, warto zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada stosowne certyfikaty. Wybór kołdry powinien też być oparty na stanie zdrowia osoby, która ma korzystać z niej.

Wymienia się zatem kołdry antyalergiczne, medyczne, jedwabne, puchowe i pielęgnacyjne. Oprócz zadania głównego, jakie mają spełniać przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia innych partii ciała układu oddechowego czy skóry i włosów.

Jak rozmiar kołdry całorocznej wybrać?

Niektórzy użytkownicy nie widzą istotnego znaczenia w rozmiarze kołdry całorocznej, ich wybór pada na produkt przypadkowy. Istnieje jednak uniwersalna i niezwykle prosta metoda perfekcyjnego doboru rozmiaru kołdry. Sekret kryje się w... dodaniu 20 centymetrów do szerokości materaca! W związku z tym nabywanie kołdry umożliwia jeden z kilku standardowych wymiarów: 140x200, 160x200, 180x200, 200x200, 200x220.

Kołdry

Kołdry z oferty sklepu Pościel To fot.3

Aby dać szanse kołdrze całorocznej na pokazanie właściwości, warto zadbać o rozmiar, który nie tylko dopasuje się do szarości i długości łóżka, ale tez do sylwetki. A mając na uwadze higienę snu, proszę pamiętać o wietrzeniu sypialni i dostosowywania temperatury otoczenia do sugerowanej przez producenta kołdry.
Adres
Sklep z pościelą Pościel To
ul. Porzeczkowa 6
98-270 Złoczew
Strona WWW
Telefon
NIP
9680851462
REGON
367620149


Dla tych osób, które lubią książki i posiadają spory księgozbiór, domowa biblioteka może stać się bardzo ważnym pomieszczeniem, Jak ją urządzić? Co zrobić, by kawałek salonu lub większego pokoju przemienić w bibliotekę z prawdziwego zdarzenia?Przede wszystkim musimy pamiętać o...
Jesteśmy firmą, która od ponad dwudziestu lat znajduje się na rynku, dbając o wykonanie najlepszych szaf wnękowych. Jeżeli planujecie w swoich domach postawić szafy na wymiar, to Senator jest do Waszej dyspozycji. Wystarczy tylko, że wskażecie nam miejsce, gdzie taka szafa ma stanąć, a...
Polecamy zakupy w sklepie internetowym SARMATA, w którym kupisz produkty takie jak grzejniki elektryczne i promienniki ciepła znanych i sprawdzonych producentów. Urządzenia te można kupić w atrakcyjnych cenach i zapewniają niezawodną energię.Jeśli interesuje kogoś zakup najwyższej...Polecamy zakupy w sklepie internetowym SARMATA, w którym kupisz produkty takie jak grzejniki elektryczne i promienniki ciepła znanych i...
Wiązar Polska to doświadczona firma działająca w branży budowlanej. Zatrudniani przez nas specjaliści posiadają niezbędne kwalifikacje i...
Jak wybrać najlepsze systemy pompowe i dozujące? Jeżeli staracie się znaleźć odpowiedź na to pytanie, to koniecznie musicie zgłosić się do...