Środa, 29 Listopad 2023 r. ,   Błażeja, Saturnina

Kołdry - kompleksowa oferta internetowego sklepu z pościelą Pościel To

   6
Produkt, jakim jest kołdra całoroczna, uchodzi za uniwersalny, ze względu na swoje właściwości. O czym jednak świadczy to określenie oraz co konkretnie stoi za popularnym terminem? Tego można dowiedzieć się poniżej, warto jednak mieć na uwadze, że powszechne zastosowanie wynika z czegoś więcej niż tylko chwilowa moda.

Czym jest tzw. kołdra całoroczna?

Mianem kołdry całorocznej określa się klasę ciepła, którą charakteryzuje zastosowanie produktu w krajach o klimacie umiarkowanym, w tym w Polsce. Skuteczność jej działania dostrzega się przy użytkowaniu w ciągu roku, pod warunkiem, że temperaturze pomieszczenia w trakcie snu oscyluje pomiędzy 18, a 23 stopni.

Kołdry

Kołdry z oferty sklepu Pościel To fot.1

Warto jednak wiedzieć, że w rzeczywistości (i preferencji użytkownika) określenie kołdra ''całoroczna'' bywa mylne, gdyż ten produkt najbardziej sprawdza się w okresach przejściowych w ciągu roku, tj. zimowo-wiosennym (przedwiośnie i wiosna) oraz jesienno-zimowym (późne lato i jesień). Temat ten może nieco rozjaśnić skala TOG, która określa klasę ciepła kołdry. Nie mniej jednak nadrzędnym celem kołdry całorocznej jest termoregulacja i cyrkulacja powietrza, którą to funkcją produkt radzi sobie doskonale; to zaś sprawia, że kołdra całoroczna ma ogromne grono zwolenników.

Typy wypełnień kołder całorocznych.

Kołdra całoroczna należy do kołder średniej ciężkości – znacznie lżejszej od zimowej kołdry z puchu, ale waży też nieco więcej niż kołdra letnia. Jej waga w przypadku kołder syntetycznych mieści się w przedziale 270-330 g/m kw, zaś kołdry naturalne mają gramaturę 220-250 g/m kw. Różnice w obu wartościach uzależnione są od typu wypełnienia, a to powinna charakteryzować go optymalna jego ilość i wysoka jakość.

Kołdry

Kołdry z oferty sklepu Pościel To fot.2

Wysokiej klasy materiał (zarówno wypełnienia, jak i powłoki zewnętrznej) odpowiada za zapewnienie stosownej termoregulacji i cyrkulacji powietrza, dlatego kupując kołdrę całoroczną, warto zwrócić uwagę na to, czy produkt posiada stosowne certyfikaty. Wybór kołdry powinien też być oparty na stanie zdrowia osoby, która ma korzystać z niej.

Wymienia się zatem kołdry antyalergiczne, medyczne, jedwabne, puchowe i pielęgnacyjne. Oprócz zadania głównego, jakie mają spełniać przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia innych partii ciała układu oddechowego czy skóry i włosów.

Jak rozmiar kołdry całorocznej wybrać?

Niektórzy użytkownicy nie widzą istotnego znaczenia w rozmiarze kołdry całorocznej, ich wybór pada na produkt przypadkowy. Istnieje jednak uniwersalna i niezwykle prosta metoda perfekcyjnego doboru rozmiaru kołdry. Sekret kryje się w... dodaniu 20 centymetrów do szerokości materaca! W związku z tym nabywanie kołdry umożliwia jeden z kilku standardowych wymiarów: 140x200, 160x200, 180x200, 200x200, 200x220.

Kołdry

Kołdry z oferty sklepu Pościel To fot.3

Aby dać szanse kołdrze całorocznej na pokazanie właściwości, warto zadbać o rozmiar, który nie tylko dopasuje się do szarości i długości łóżka, ale tez do sylwetki. A mając na uwadze higienę snu, proszę pamiętać o wietrzeniu sypialni i dostosowywania temperatury otoczenia do sugerowanej przez producenta kołdry.
Adres
Sklep z pościelą Pościel To
ul. Porzeczkowa 6
98-270 Złoczew
Strona WWW
Telefon
NIP
9680851462
REGON
367620149


Dla tych osób, które lubią książki i posiadają spory księgozbiór, domowa biblioteka może stać się bardzo ważnym pomieszczeniem, Jak ją urządzić? Co zrobić, by kawałek salonu lub większego pokoju przemienić w bibliotekę z prawdziwego zdarzenia?Przede wszystkim musimy pamiętać o...
Jak wybrać najlepsze systemy pompowe i dozujące? Jeżeli staracie się znaleźć odpowiedź na to pytanie, to koniecznie musicie zgłosić się do Kielo. Jesteśmy firmą, która już od wielu lat znajduje się na rynku, zapewniając wszystkim klientom fachowe doradztwo. Tak, aby klienci mieli...
Polecamy zakupy w sklepie internetowym SARMATA, w którym kupisz produkty takie jak grzejniki elektryczne i promienniki ciepła znanych i sprawdzonych producentów. Urządzenia te można kupić w atrakcyjnych cenach i zapewniają niezawodną energię.Jeśli interesuje kogoś zakup najwyższej...Wyjście na taras jest ważnym elementem domu, który pozwala na korzystanie z działań na świeżym powietrzu i cieszenie się pięknem...
Wiosna jest już w pełnym rozkwicie, co oznacza, że nadchodzi pora na przygotowanie naszego ogrodu na letnie dni spędzone na świeżym powietrzu....
Firma DGD – Dolnośląska Galeria Drzwi z Wrocławia zajmuje się sprzedażą i montażem wysokiej klasy drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. W...